wtorek, 29 marca 2011

Slow life.
"Mądry człowiek nie zna pośpiechu; kto śpieszy się, nie jest mądry" - przysłowie chińskie.

Czas więc chyba zmądrzeć, zwolnić bieg, przyjrzeć się sobie i światu. Wiosna jest doskonałym momentem na taką zmianę stylu życia i myślenia.
W naszym życiu szykują się zmiany, które mam nadzieję, że przyniosą dużo dobrego. Będzie na pewno mniej stresu i więcej czasu, więcej uśmiechu i więcej zdrowia.
Fotografowanie na pewno jest zajęciem, które uczy dystansu i zwolnienia tempa. Bo zdjęć nie da się robić na szybko. Trzeba się zatrzymać, dostrzec szczegóły, pomyśleć nad kompozycją. I fotografia pozwala zatrzymać w czasie ulotne chwile, ludzi, przedmioty.
Na przykład pozwoliła mi zachować dwa kwiaty, które dostałam od Jacka. Teraz zostaną już ze mną na zawsze i będą mi przypominać jak wiele miłości dostaję.


4 komentarze:

 1. Ja tam mam ciągle "slow". Szczegółne slow mi wchodzi do głowy jak się ucze :P
  Jakis taki ten twoj post az ciarki przechodzą... nie lubie takich niepokojących tekstów w stylu "w naszym życiu szykują się zmiany", chyba że mowa o zmianach w widoku za oknem = więcej zielonego. Brzmi zagatkowo:P

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie i tajemniczo zarazem napisałaś Anitko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmiany są potrzebne ;-) Ja się ich nie boję. Nie chodzi tylko o więcej zielonego za oknem. Ale na razie pozostanę tajemnicza, może kiedyś napiszę więcej ;-)
  A teraz życzę Wam i sobie SLOW LIFE :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wiosenne zmiany, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń