środa, 11 maja 2011

W Górach Izerskich cz.3 Wysoki Kamień

Powoli kończę wspominanie mojej majówki w Górach Izerskich. Ostatnim punktem wycieczki był Wysoki Kamień. Jacek tak się starał, żebyśmy tam dotarli późnym popołudniem, gdy słońce oświetlało Karkonosze. Bo widok z Wysokiego Kamienia jest najpiękniejszy na świecie. Niemcy bardziej doceniali to miejsce, była tu wieża widokowa i schronisko, które po wojnie zrównano z ziemią, gdyż zaniedbane groziło zawaleniem. Jednak od kilku lat znowu tu coś się dzieje, nowy właściciel postawił schronisko i stara się na nowo przyciągnąć turystów.
Polecam stronę schroniska http://www.wysokikamien.com.pl  Można tam poczytać o historii, zobaczyć jak kiedyś to wyglądało, ale też zapoznać się z tym, co dzieje się tam teraz.

Budynek nowego schroniska.Pierwsza z prawej to Szrenica, u jej podnóża Szklarska Poręba

Dumna stacja przekaźnikowa na Śnieżnych Kotłach.

Łabski Szczyt, poniżej zielenią się dachy Schroniska Pod Łabskim Szczytem.

Zadumany Jacek z Szrenicą w tle.


4 komentarze:

 1. Taka majówka to skarb, ja też muszę się dotlenić gdzieś w górach:) To może latem, obecnie wielkie miasto w natarciu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie piszę u Ciebie, a Ty u mnie;)))
  W weekendowy poniedziałek mieliśmy w planach Kamień, ale na wysokości Rozdroża był taki deszcz,że pojechalismy dalej, do Orlego - też nie żałuję;)
  A Wysoki Kamień muszę koniecznie zaliczyć, jeszcze tam nie byłam, a widzę na Twoich zdjęciach, że i warto i trzeba!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie pamietam dokładnie, co napisałam, ale powiem, jak było;)

  Wybieralismy sie na WK w poniedziałek,ten długoweekendowy, ale kiedy podjechaliśmy na Izerskie Rozdroże, lał deszcz, a ja nie lubie 'na mokro', więc pojechalismy dalej, do Polany Jakuszyckiej i z niej , szlakiem, przeszlismy sie do Orla/orlego - mam problem z odmiana, wg mnie powinno byc 'do Orlego', ale może się mylę - i nad Izerę, własnie przygotowuję zdjęcia.

  A na Wysoki Kamień koniecznie muszę wejśc, zwłaszcza teraz, po Twoich zdjęciach - piękna panorama!
  I to schronisko wygląda ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. :-) Na stronie internetowej schroniska pięknie z tego językowego dylematu wybrnęli. Piszą tylko o "stacji turystycznej ORLE" i to Orle zawsze pozostawiają w tej samej formie. Ale według mnie też powinno być 'do Orlego'.
  Dzięki za uzupełnienie wyciętego komentarza ;-)

  OdpowiedzUsuń